Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Co zapewnia ochrona ceramiczna lakieru?

Chcesz zadbać o wygląd swojego samochodu? Zależy Ci na ochronie jego lakieru? Z pewnością wiesz, że nowe auto, na którym widoczne są rysy, wygląda mało estetycznie. Z kolei starsze modele przy odrobinie pielęgnacji będą cieszyć oko właściciela błyszczącą i perfekcyjnie wyglądającą karoserią. Chcesz wiedzieć, jak zapewnić sobie taki efekt? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie korzyści wynikają z nakładania powłoki ceramicznej.
Co to jest powłoka ceramiczna i po co nakłada się ją na lakier?
Powłoka ceramiczna stosowana jest w celu przedłużania trwałości lakieru i jego ochrony. Powstaje ona dzięki zastosowaniu nanotechnologii, która powoduje wiązanie się powłoki z lakierem samochodowym. Tworzy się warstwa ochronna o grubości kilku mikronów. Ze względu na obowiązujące przepisy unijne o ochronie środowiska, zabrania się malowania i lakierowania aut preparatami zawierającymi ołów i toluen. Zamiast nich dostępne są produkty wodne. Oznacza to, że powłoka lakiernicza w nowszych modelach jest stosunkowo miękka, przez co warto ją utwardzić, zwiększając jej odporność. Myśląc o tego typu zabezpieczeniu samochodu, warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, np. Elite Car Design Studio we Wrocławiu.
Przeczytaj również: Jaka jest trwałość powłok ceramicznych?
Zalety nakładania powłoki ceramicznej na lakier samochodowy
Ochrona powłoki ceramicznej działa wielotorowo. Właściwości hydrofobowe uniemożliwiają osiadaniu wody na karoserii, warunkując jej spływanie, a lakier jest bardziej odporny na wszelkie zanieczyszczenia. Pielęgnowanie auta jest łatwiejsze, dzięki czemu można oszczędzić czas i pieniądze ze względu na rzadsze wizyty na myjni samochodowej. Dużą zaletą powłoki ceramicznej jest zwiększenie ochrony przed korozją, ptasimi odchodami, a także chemią, wliczając w to sól drogową, która znacznie szkodzi karoserii. Ceramika zmniejsza ryzyko powstawania rys, odprysków i uszkodzeń na lakierze. Nadwozie jest też chronione przed szkodliwym działaniem światła ultrafioletowego. W ten sposób lakier nie płowieje. Oprócz samej ochrony powłoka ceramiczna nadaje również estetycznego i efektywnego wyglądu. Lakier staje się bardziej szklisty, uzyskuje unikalną głębię i błysk. Warto dodać, że przy odpowiedniej pielęgnacji samochodu, nałożona powłoka ceramiczna jest w stanie utrzymać się nawet dziesięć lat.
Przeczytaj również: Jak długo trwa proces aplikacji powłoki ceramicznej na auto?
Przeczytaj również: Jak pozbyć się uporczywych zabrudzeń na felgach samochodowych?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana