Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Ile kosztuje pomoc drogowa?
Uszkodzenie pojazdu wymaga szybkiej interwencji. Z pomocą przychodzi pomoc drogowa. Za holowanie po wypadku płaci osoba, która wywołała kolizję, a zatem jej sprawca. Natomiast koszt odholowania pojazdu jest pokryty przez polisę OC. Warto wiedzieć, ile dokładnie kosztuje usługa oferowana przez pomoc drogową. Co wpływa na cennik usług? Sprawdź, czy istnieją dodatkowe opłaty.
Jaki jest koszt wezwania pomocy drogowej?
Cennik pomocy drogowej jest różny w zależności od lokalizacji firmy transportowej i nierzadko zawiera orientacyjne stawki. W przypadku załadunku i rozładunku pojazdu na holownik koszt wynosi około 60 złotych. Warunkiem jest sprawność układu jezdnego i kierowniczego. Poważne uszkodzenia będące wynikiem stłuczki na przykład urwane koło czy niedziałające hamulce, wtedy załadunek i rozładunek będzie się mieścił w cenie od 100 do 450 złotych. Uwaga: Im cięższy i bardziej uszkodzony pojazd, tym cena usługi jest wyższa.
Przeczytaj również: Czym różni się hol sztywny od giętkiego?
Czy istnieją dodatkowe opłaty za pomoc drogową?
Chcesz skorzystać z pomocy drogowej w Poznaniu? Zwykle firmy transportowe liczą sobie więcej za dodatkowe usługi. Zaliczają się do tego zastosowanie specjalistycznego sprzętu czy dłuższy czas obsługi. Dlatego zazwyczaj dopłaca się za wyciągnięcie samochodu z rowu czy podziemnego garażu. W większości przypadków będzie to kosztować dodatkowe 100 złotych. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania i utrudnienia. Pomoc drogowa 24 h działająca ekspresowo to dopłata około 50 złotych. Dodatkowy koszt generuje także przewóz więcej niż dwóch osób holownikiem. Wtedy najmniejsza stawka wynosi 50 złotych.
Przeczytaj również: Co zrobić w przypadku awarii ciężarówki?
Czy rezygnacja z usługi kosztuje?
Nierzadko dochodzi do sytuacji, że klienci firm transportowych po wezwaniu pomocy drogowej, rezygnują z usługi. Często laweta dociera na miejsce lub za moment do niego dotrze. Powodów takiego zachowania jest wiele – od odpalenia samochodu mimo wszystko do pomocy innego kierowcy czy znajomego.
Należy wziąć pod uwagę czas i paliwo kierowcy pomocy drogowej, który nie dostanie wynagrodzenia za zlecenie. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, wiele firm w cenniku bierze pod uwagę rezygnację z usług po jej przyjęciu czy wyjeździe lawety. Pomoc drogowa w Warszawie lub innym mieście działa tak, że gdy rezygnacja odnosi się do terenu miejscowości, wówczas klient musi zapłacić 100 złotych. Poza miastem stawka wynosi 100 złotych i dodatkowe 4 złote za każdy kilometr.
Od czego zależy cennik?
Przyjęta stawka za kilometr nie musi być stała. Ceny mogą się zmieniać, dlatego warto podchodzić do usług elastycznie. Wszystko zależy od sytuacji. Przykładem może być konieczność dojazdu do klienta. Co ciekawe, przyjmuje się wówczas niższą stawkę za kilometr. Pozwala to zachęcić osobę do skorzystania z usług lawety. Trzeba jednak wiedzieć, że cennik to kwestia indywidualna. Dlatego zamawiając pomoc drogową, zapytaj o cenę za wykonanie usługi.
O czym jeszcze warto wiedzieć?
Holowaniem nazywa się przewożenie pojazdu, który jest uszkodzony. Jak wynika z kodeksu drogowego, w przypadku obszaru zabudowanego prędkość auta holującego nie może przekroczyć więcej niż 30 kilometrów na godzinę. Z kolei poza miastem prędkość nie może być większa niż 60 kilometrów na godzinę.
Ponieważ holowanie jest zadaniem odpowiedzialnym, konieczne jest zapamiętanie najważniejszych zasad, które obejmuje kodeks drogowy. Co ciekawe, holowanie auta można przeprowadzić w ramach dodatkowego ubezpieczenia. W holowanym pojeździe za to powinien się znajdować uprawniony do kierowania pojazdem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana