Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak się robi oklejanie samochodów?

Spis treści
- Oklejanie aut: samodzielnie czy u fachowca? Zalety folii
- Samodzielne oklejanie samochodu folią
- Jak długo trwa oklejanie samochodów?
- Ceny oklejania samochodów
- Wszystko o oklejaniu auta – dodatkowe informacje
Chcesz zmienić kolor auta? Zdecyduj się na oklejanie pojazdu folią! Z naszego poradnika dowiesz się, jak wygląda cały proces. Jaki jest jego koszt? Odpowiedzi szukaj w naszej publikacji. Czy lepsze będzie samodzielne oklejanie czy skorzystanie z pomocy fachowca? Poznaj zalety folii oraz jej rodzaje. Dowiedz się, jak długo trwa oklejanie aut.
Oklejanie aut: samodzielnie czy u fachowca? Zalety folii
Oklejanie aut najlepiej zlecić specjaliście. Szczególnie że wybór folii do aplikacji na karoserię jest szeroki. Warto w tym celu przeczytać opinie, a dopiero potem dokonać wyboru. Najlepiej zlecić to sprawdzonej firmie. Zaoszczędzisz w ten sposób czasu.
Do korzyści z zastosowania folii do oklejania samochodów zaliczają się:
-
całościowa i niedroga opcja zmiany koloru auta. Zawsze można go przywrócić do oryginalnego stanu,
-
możliwość ukrycia wad lakieru,
-
łatwa do przygotowania i dość tania reklama,
-
chroni lakier przed mechanicznymi uszkodzeniami i czynnikami zewnętrznymi.
Samodzielne oklejanie samochodu folią
Oklejanie samochodu folią rozpocznij od umycia auta gąbką i myjką wysokociśnieniową. W ten sposób usuniesz zabrudzenia czy nieznaczne drobinki piasku. Odtłuść elementy, na które naniesiesz folię. Użyj do tego odtłuszczaczy. Potem nałóż na mokre części karoserii i wygładź w przypadku zwykłej folii. W sytuacji, gdy masz do czynienia z folią wylewaną, aplikuj na lakier i z użyciem opalarki delikatnie ogrzej tak, aby utworzyła jednolitą i dostosowaną do karoserii warstwę. Wygładź całą powierzchnię i usuń pęcherzyki powietrza. Zastosuj w tym celu raklę, a więc szpachelkę z plastiku z krawędziami, które wykonuje się z filcu. Zwykle znajduje się w zestawach do aplikacji folii.
Jak długo trwa oklejanie samochodów?
Na czas trwania oklejania pojazdu wpływają takie czynniki jak:
-
wielkość,
-
kształt nadwozia,
-
liczba części,
-
cel oklejenia.
Zwykle trwa to około 3 dni. W przypadku bardziej skomplikowanych projektów reklamowych wymagane będzie więcej czasu.
Ceny oklejania samochodów
Do ceny oklejania samochodu folią należy dodać pracę, jaką wykona dla Ciebie profesjonalny zakład. Zależnie od krzywizny karoserii eksperci za metr kwadratowy mogą chcieć od 30 do 120 złotych. Przykładem może być auto klasy średniej, to powierzchnia około 15-20 metrów kwadratowych. Wówczas wyklejenie karoserii będzie wynosić około 3500 złotych. W przypadku folii o fakturze karbonu wynosi około 6000 złotych. Cały zabieg trwa około 2-3 dni.
Wszystko o oklejaniu auta – dodatkowe informacje
Przed oklejeniem samochodów w Warszawie lub innym mieście należy je odpowiednio przygotować. Po dokładnym umyciu należy pojazd odtłuścić. Dzięki temu klej będzie się trzymał powierzchni samochodu. Następnym krokiem jest wybór folii. Powinna być polecana pojazdom odpornym na wahania temperatur. Wyodrębnia się folie do oklejania samochodu bezbarwne, matowe lub kolorowe i połyskowe.
Standardowa folia ma zastosowanie do płaskich powierzchni. Nie jest polecana do wypełniania głębokich przetłoczeń. Jest gruba na 0,07-0,10 milimetrów. Sprawdza się szczególnie do wyklejania reklam lub wzorów. Z kolei folia wylewana pozwala formować i dokładnie układać. Jest gruba na około 0,05 milimetrów. W związku z tym jest plastyczna. Nakleja się nią na ciepło. Tackami wyrównuje się nawierzchnię. Należy unikać myjni automatycznych po oklejeniu pojazdu. Najlepsze będzie ręczne mycie lub korzystanie z myjni bezdotykowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana