Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Projektowanie 3D jako pomoc przy wyborze zabudowy warsztatowej
Funkcjonalność samochodów dostawczych i ciężarowych zależy w największym stopniu od wyboru właściwej zabudowy, która pozwoli na wykonywanie zadania, do którego pojazd ma być przeznaczony. W przypadku aut używanych przez firmy zajmujące się serwisem i prowadzeniem napraw bezpośrednio u klienta lub w miejscu, gdzie znajduje się konkretna instalacja, uszkodzona maszyna czy urządzenie najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem są zabudowy warsztatowe.
Jaką funkcję pełni zabudowa warsztatowa i jakie elementy powinny się w niej znaleźć?
Zabudowa warsztatowa to zaplecze do wykonywania napraw, przeprowadzania pomiarów, a także serwisowania rozmaitych urządzeń. Jej wyposażenie zależy od branży, w jakiej będzie ona wykorzystywana. Najczęściej montuje się w niej stoły warsztatowe pozwalające na posługiwanie się podstawowymi narzędziami stacjonarnymi np. imadłem, piłą tarczową lub szlifierką stołową. W grę wchodzić może również aparatura pomiarowa, jak również pojemniki na sprzęt mobilny, szafy, szafki i szuflady narzędziowe do przechowywania niezbędnych części zamiennych, materiałów eksploatacyjnych oraz osprzętu. Często do zabudów warsztatowych montowane są sprężarki powietrza oraz agregaty prądotwórcze.
Jakie wyzwania wiążą się z projektowaniem zabudów warsztatowych?
Podstawowym problemem związanym z przygotowywaniem zabudów warsztatowych jest konieczność zmieszczenia dużej ilości sprzętu na niewielkiej przestrzeni, a jednocześnie zapewnienie wystarczającej ilości miejsca do wykonywania poszczególnych zadań przy zachowaniu potrzebnej ergonomii i poszanowaniu zasad BHP. Sposobem na poradzenie sobie z takimi wyzwaniami jest użycie oprogramowania 3D, które pozwala na tworzenie wizualizacji ułatwiającej ocenę, czy konkretne rozwiązanie będzie odpowiadało potrzebom zamawiającego. Plusem jest fakt, że dobrze przygotowany projekt zawiera od razu wszystkie potrzebne wymiary i pozwala na łatwe dopasowanie poszczególnych elementów podczas montażu.
Firmą specjalizującą się w tworzeniu zabudów warsztatowych jest AMP Serwis. W ofercie ma ona również montaż i obsługę HDS-ów oraz wind załadowczych. Zajmuje się również przygotowaniem zabudów kontenerowych, wywrotek oraz chłodni i izoterm, a także klasycznych zabudów skrzyniowych. Możliwe jest także wykonanie hakowca.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana